Dysk internetowy

Każda z osób posiadająca konto poczty elektronicznej w domenie chem.uni.wroc.pl otrzymuje automatycznie dostęp do swojej indywidualnej przestrzeni dyskowej pozwalającej na bezpiecznie przechowywanie plików "w chmurze", do których chcemy mieć dostęp z dowolnego miejsca niezależnie od tego, czy akurat mamy przy sobie komputer z zapisanymi na nim dokumentami.

Zaletą naszego rozwiązania, w porównaniu do innych darmowych i komercyjnych usług, jest fakt, że dane są przechowywane wyłącznie na serwerach wydziałowych, a nie w świecie "nie wiadomo gdzie"Przestrzeń przeznaczona na pliki użytkownika na Wydziale Chemii jest nielimitowana.


Dostęp do plików na dysku internetowym możliwy jest aktualnie na 3 sposoby:

1. Poprzez prosty i wygodny interfejs www znajdujący się pod adresem: https://cloud.chem.uni.wroc.pl/

Bezpośredni link do dysku internetowego został także umieszczony na stronie głównej Wydziału Chemii, obok linku prowadzącego do poczty. Loginem do konta jest pełny adres mailowy w postaci imie.nazwisko@chem.uni.wroc.pl, hasło identyczne jak do poczty.

2. Wszystkie pliki użytkownika dostępne są także poprzez klasyczny protokół transferu plików ftp:
- serwer: cloud.chem.uni.wroc.pl
- użytkownik: imie.nazwisko@chem.uni.wroc.pl
- hasło: identyczne jak do poczty
- szyfrowanie: możliwe połączenia ftps lub ftpes

3. Automatyczne oprogramowanie synchronizacyjne pozwalające kopiować pliki pomiędzy komputerem (lub komputerami) użytkownika a serwerem. Oprogramowanie monitoruje wskazany folder na komputerze i odwzorowuje jego zawartość na dysku internetowym - analogicznie, jak w usłudze DropboxGoogle Drive i podobnych.Prosta, obrazowa, instrukcja obsługi "krok po kroku" całego systemu dysku internetowego Wydziału Chemii jest dostępna pod poniższym adresem:

https://cloud.chem.uni.wroc.pl/help/
Data ostatniej modyfikacji: 12-02-2019 09:27:18
 • 28
  Październik 2021
  12:00

  Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Wioletty Szaniawskiej (Gul)

  zdalnie (MS Teams)
 • 22
  Październik 2021
  11:00

  Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Yuliyi Toporivskiej

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 października 2021 r. o godz. 11:00 odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr Yuliyi Toporivskiej na temat: "Efficient chelating agents for Zr(IV) ions: design, synthesis and thermodynamic ...

  zdalnie (MS Teams)
 • 19
  Październik 2021
  10:15

  5. posiedzenie Rady Wydziału Chemii

   Wrocław, dnia  12 października 2021 r.   ZAPROSZENIE Uprzejmie zapraszam na 5. posiedzenie Rady Wydziału, które odbędzie się dnia 19 października 2021 r.  o  godz. 10.15   (tryb zdalny)   Porządek dzienny: Informacje ...

  zdalnie
 • 14
  Październik 2021
  01:15

  Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Martyny Ksiądzyny

  zdalnie (MS Teams)
 • 28
  Wrzesień 2021
  12:00

  Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Patrycji Męcik

  zdalnie (MS Teams)